Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
Home » Blog » Burun Eti Ameliyatı Fiyatları
Burun Eti Ameliyatı Fiyatları
Ana Resim

Burun etinin büyümesi ilk olarak ilaçlarla tedavi edilmeye çalışılır. Fakat ilaçlar yanıt vermediği zaman burun eti ameliyatına başvurulur.

Her cerrahi müdahalede olduğu gibi burun eti ameliyatında da 1 hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar bırakılır. Bunun yanı sıra ameliyatın daha iyi sonuç verebilmesi adına ameliyat öncesinde ve sonrasında bir süre boyunca sigara ve alkol ürünlerinden kesinlikle uzak durulmalıdır. Şayet kullanmaya devam ederseniz ameliyat sonrası iyileşme süreciniz uzayacaktır. Sürekli görülen bir durum olmamakla birlikte bazı hastalarda ameliyat sonrası kanama görülebilmektedir.

Burun eti operasyonu esnasında genel anestezi kullanılmaktadır. Ancak hastanın isteği ve doktorun onayı olması durumunda lokal anestezi de kullanılabilir. Ameliyat sonrasında iyileşme süreci ortalama 1.5-2 ay sürmektedir.

Burun eti büyümesi ameliyatları farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Teknolojinin bugünkü kadar gelişmesinden önce ameliyat öncesinde burun etleri kesilerek çıkartılırdı. Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte radyo frekans ve lazerle tedavi yöntemleri de kullanılmaya başlanmıştır.

Ameliyatı sonrasında iyileşmeyi sağlayan en önemli faktör burun içerisinin okyanus suları ya da diğer tuzlu sularla yıkanmasıdır. Okyanus sularının kullanılmasının sebebi ortaya çıkan pıhtıların uzaklaştırılması ve mukozal hücrelerin beslenmesinin arttırılmasını sağlamaktadır. Ameliyat sonrasında ilk birkaç hafta burun içerisinde kuruluk hissi ve kabuklanma olması hastalarımız tarafından ifade edilmektedir. Bu kuruluğu gidermek ve yumuşatmak amaçlı buruna zeytinyağı damlatmak sizler için faydalı olacaktır.

Burun Eti Ameliyatı SGK Tarafından Karşılanır mı?

Bu ameliyat SGK tarafından karşılanmaktadır. Ancak bazı hastalar burun eti büyüme ameliyatının yanında bazı estetik ameliyatlarda yaptırmaktadır. Bu gibi durumlarda muayene sonrası hastaneyle görüşmek gerekmektedir.

Burun eti ameliyatı fiyatları

Burun eti ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için soru formlarını kullanarak bizlere numaralarınızı bırakabilirsiniz. Dilerseniz whatsapp uygulamasından bizlere soru sorabilir anlık cevaplar alabilirsiniz. Burun eti ameliyatı fiyatları İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa vb. illerde değişiklik gösterebilmektedir.

Ücretsiz Detaylı Bilgi İçin
Formu Doldurun!