Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
Home » Blog » Burun Eti Ameliyatı Lazerle
Burun Eti Ameliyatı Lazerle
Ana Resim

Burun, işlevsel olarak insan vücudunun en önemli organlarından biridir. Bu bölgede yaşanacak bir sorun hayat standartlarını ciddi anlamda olumsuz etkileyebilmektedir.

Burun eti büyümesi yetişkin ve çocuklarda burun tıkanıklıklarının en önemli nedenidir. Başlangıçta burun eti büyümesi ameliyata başvurmadan ilaçlarla tedavi edilebilir. Ancak belli bir evreyi geçtikten sonra burun eti ameliyatı gereklilik haline gelmektedir.

Sigara ve tütün ürünleri kullanan ve alerjik hastalıkları olan kişilerde burun eti büyümesi daha çok görülür.

Lazerle Burun Eti Ameliyatı Nedir

Lazer teknolojisi son yıllarda cerrahi müdahalelerde sıkça kullanılmaya başlanmıştır ve kısa zamanda birçok kişinin ulaşabileceği bir tedavi biçimi haline gelmiştir. Bu yöntem burun eti ameliyatlarında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Fakat lazer ameliyatın radyofrekans yönteminden tek farkı doktorlar için daha kullanışlı olmasıdır. İki yöntemde de iyileşme süreci 2-3 hafta arasıdır. Kesin sonuçların 1,5 ay gibi bir sürede görülmektedir. Ameliyatın maliyeti yöntemin adına göre değişmektedir.

Radyofrekans Burun Eti Ameliyatı

Burnumuzun içerisindeki boşluklarının yan duvarlarında yer alan alt konkaların mukozası altındaki yumuşak dokular içerisine özel bir cihaz ile radyofrekans enerjisi verilmesi sonucunda oluşan ısı hasarının büzülme ve sertleşmeye yol açarak iyileşmesi prensibine dayanır. Bu işlemi takiben 4 ile 6 hafta içinde oluşan bu sert iyileşme dokusu etlerde küçülmenin yanı sıra dış uyaranlarla ya da vücut pozisyonu ile oluşan genişlemeleri de ciddi derecede önlemektedir.

Cerrahi müdahale gerektirmeyen hastalarımızda ise alt burun eti radyofrekans yöntemi ile oturur vaziyette bölgesel anestezi altında yapılabilmektedir. Yapılan bu işlem sırasında burun etini büzülerek küçültme yapılmaktadır.

Burun eti radyofrekans işlemi yaklaşık 5-10 dakika süren bir operasyondur. Estetik ya da fonksiyonel amaçlı operasyon yapılan (burun ameliyatları, kronik sinüzite yönelik ameliyatlar ve burun tıkanıklığı şikâyeti) hastalarda da ameliyat sırasında da kolaylıkla yapılabilmektedir.

Operasyon sırasında burun etinde kesilme olmayacağından işlem sonrası kanama olmamaktadır. Bu nedenle tampon uygulanması gerek kalmamaktadır.

Bölgesel anestezi sonrasında işlem sırasında ve sonrasında kesinlikle ağrı hissedilmez. Bu uygulama sonrasında hastalar hemen günlük yaşantısına geri dönebilmektedirler.

Rahat nefes alamamamız hayat kalitemiz üzerinde çok ciddi rol oynamaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için tercih edebileceğimiz son derece güvenli ve konforlu olan bu ameliyatın tek seansta başarı oranı %80 civarındadır. Ameliyat sonrasında erken dönemde oluşabilecek şişlik ve mukozal yüzeyde oluşabilecek şişliklerden ya da yaraların iyileşmesinden kaynaklı kabuklanma nedeni ile burun tıkanıklığında artma söz konusu olabilir. Beklenen sonuçları almak için 2-3 hafta beklemelisiniz. Kesin sonuç 6. ve 8. haftalarda ortaya çıkmaktadır. Hastaların 1/5 inde işlem tekrarlana bilmektedir. Bu hastalarında ikinci bir seansla sorunları ortadan kaldırılır.

Lazerle Burun Eti Ameliyatı Fiyatı 

Burun eti ameliyatları ve Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için soru formlarını kullanabilir, dilerseniz 0543 606 06 78 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Detaylı Bilgi İçin
Formu Doldurun!