Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
Home » Ameliyatlar » Burun Ucu Kaldırma
Burun Ucu Kaldırma
Ana Resim

Burun ucu kaldırma, burun ucundaki kemik yapısını değiştirmeden ve hasar vermeden burun ucundaki şekilsel bozuklukları düzeltmek için yapılan bir cerrahi müdahaledir. Burun ucu estetiği burun ucunun kaldırılması ve inceltilmesi, burun ucundaki fazlalıkların giderilmesi gibi müdahaleleri kapsar. Ayrıca tip rinoplasti olarak da bilinir. Genelde estetik burun ameliyatlarıyla birlikte yapılan bir ameliyattır ancak tek başına da yapılabilir. Bazı solunum yolu rahatsızlıkları da burun ucu estetiği ile çözülebilmektedir.

Burun ucu estetiği ameliyatı, genelde yoğun iş temposunda çalışan,  ameliyat sonrası işe dönüş sürecini kısa tutmak isteyen ve varsa diğer solunum yolu rahatsızlıklarını göz ardı eden hastalar tarafından tercih edilmektedir. Ameliyat sonrası iyileşme sürecinin daha rahat olması bu estetik ameliyatın tercih edilme oranını arttıran bir faktördür.

Tıbbi teknolojilerin gelişmesiyle bu tarz estetik ameliyatları her geçen gün yaygınlaşmıştır ve bu durum estetik ameliyatı fiyatlarının daha uygun hale gelmesini sağlamıştır.

Burun ucu ilk bakışta burunda dikkat çeken ilk yerdir. Burun ucundaki bozukluk gülme esnasında daha da belirgin hale gelebilir. Bu yüzden bu bölgedeki bir şekilsel bozukluk burnun hatta yüzün büyük bir kısmını olumsuz etkileyecektir. Bu bozukluğun giderilmesi hem fiziksel olarak güzel bir görünüm sağlayacak hem de kişinin sosyal hayatta özgüven sahibi olmasını kolaylaştıracaktır.

Burun genetik bir yapıdır. Irklara göre çeşitli farklı burun tipleri ve bu burun tiplerinin farklı özellikleri bulunmaktadır.

Burun Ucu Estetiği

Bazı hastaların burun yapısı bu ameliyata uygun olmayabilir. Yapılacak muayene sonrası uygun olan hastanın beklentileri ve müdahaleyi gerçekleştirecek uzmanın tavsiyeleri temel alınarak uygun bir yol belirlenir. Belirlenen bu yol ameliyatın başarısını büyük ölçüde etkileyecektir.

Burun ucu ameliyatları yapılacak müdahaleye göre bir saate kadar sürebilir. Bu süre içerisinde burun içinde bulunan kıkırdak yapısına şekil verilir. Burun ucunda ki bozukluklar giderilir. Beklenenin dışında bir durum yaşanmadığı sürece hasta aynı gün içerisinde taburcu edilir. Bazı riskli durumlarda bu süre biraz uzayabilir. Ameliyat sonrası tampon kullanımına gerek yoktur bir haftadan az kalması yeterli olan bantlar kullanılır ve ameliyat nedeniyle oluşan yara ve dikiş izleri kesinlikle kalıcı olmamaktadır.

Ameliyat esnasında genel veya lokal anestezi kullanılabilir. Kullanılacak anestezi tekniği hastanın istekleri doğrultusunda belirlenebilmektedir.

Ameliyat sonrası istenilen sonuçların alınabilmesini sağlamak adına gerekli bakımların yapılması ve ameliyat sonrası dönemde kontrollerin belirli aralıklarla düzenli olarak devam etmesi gerekir.

Uzman doktorlar tarafından başarılı bir şekilde uygulandığı durumlarda başarı oranı yüksek bir cerrahi müdahaledir. Ameliyatın başarısı tamamen hastanın beklentileri ve müdahaleyi yapacak olan doktorun tecrübesine bağlıdır. Ameliyat sonrası herhangi bir sorun yaşanmaması adına hastanın beklentileri gerçekçi bir düzeyde tutulmalıdır.

Diğer burun ameliyatlarına göre daha hafif bir ameliyattır. Kanama, enfeksiyon, ameliyat sonrası morluk vb. gibi durumlar daha az görülür.

Burun ucu kaldırma estetiği diğer estetik ameliyatlar gibi SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Ameliyatsız Burun Ucu Estetiği

Hastanın burun ucundaki bozukluk ciddi değilse ameliyata gerek kalmadan kalıcı dolgular kullanılarak dikişsiz ve kapalı bir şekilde halledilebilir.

Ancak ciddi bir sorun olduğu takdirde burun ucu ameliyatı gerekmektedir.

Burun Ucu Estetiği Fiyatları

Genelde tek başına yapılan bir ameliyat değildir bu yüzden her cerrahi müdahalede olduğu gibi net bir rakam vermek mümkün değildir. Tek başına yapıldığı durumlarda ise burun ucunun durumuna ve diğer birçok değişkene göre farklılık gösterir.

Bu tarz ameliyatlarda kesin bir fiyat alabilmek mümkün değildir. Kesin bir fiyat alabilmek için doktor muayenesi gerekmektedir.

Burun ucu kaldırma fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0543 606 06 78 numaralı telefondan ya da dilerseniz sol taraftaki soru formundan bizlere burun ucu kaldırma fiyatları hakkında sorular sorabilirsiniz.

Ücretsiz Detaylı Bilgi İçin
Formu Doldurun!