Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
Home » Ameliyatlar » Revizyon Burun Ameliyatı
Revizyon Burun Ameliyatı
Ana Resim

Revizyon burun estetiği ameliyatı derinin durumuna ve iyileşme durumuna bakılarak ilk ameliyattan 6 ay ila 1 sene içerisinde yapılabilir. Tabi ki burada hastanın daha önceden kaç kez ameliyat (burun) geçirdiği ve bizlere kaçıncı ameliyatı için geldiği çok önemlidir. İkinci bir ameliyat için bizlere gelen hastalarımız ilk ameliyatının üzerinden 6 ay geçmelidir. Şayet bize 3. üncü bir ameliyat için başvuran bir hastanın en son ameliyatının üzerinden 1-2 yıl geçmesini beklemesi gerekmektedir. Geçirilen önceki ameliyattan sonra şayet ödemler hala geçmediyse ödemlerin geçmesini beklememiz gerekmektedir.

Bizlere revizyon burun ameliyatı için başvuran hastalarımızda şayet çok ciddi bir sorunu  yok ise 6 ay ila 1 yılın dolmasını beklemesini tavsiye ederiz. Öncelikli olarak hastaların kendisini ameliyat eden doktorla devam etmesi çok önemlidir. Şayet doktordan memnuniyeti yoksa bir güven problemi ortaya çıktıysa ve artık bir iletişim yok ise o zaman hasta en uygun doktor arayışına girmelidir.

Revizyon burun ameliyatı hangi durumda ihtiyaç olur?

Revizyon burun ameliyatı daha öncesinde bir veya birden fazla burun ameliyatı geçirmiş sonrasında tatminkar sonuç alamayan ve fonksiyonel sorunları olan hastalara ameliyatların düzeltilmesi işlemidir. Hasta ameliyat sonrasında doktoruyla iletişim halinde olmalı kontrollerini yaptırmalıdır. Bizlere gelen hastaların bazılarına 10 dakikalık rötuş yapabileceğimiz gibi bazı deforme edilmiş ciddi sıkıntıları olan hastalarımıza da önemli ciddi ameliyatlar yapabilmekteyiz. Bu yüzden gelen hastamızla beraber çok ciddi bir araştırma yapıp buna göre bir yol izlememiz gerekmektedir. Revizyon burun ameliyatlarının en ciddiyet arz edeni bizler için rinoplasti ameliyatıdır. Bu ameliyat burun anatomisi bozuktur ve tekrardan yeni bir anatomiyi istenilen şekilde tesis etmek ve iyileşme sürecini ön görmek çok zor bir işlemdir.

 Revizyon burun estetiği riskli bir ameliyat mı?

Hem riskli hemde zor bir ameliyattır. Her doktor bu ameliyatı yapmak istemez. Revizyon burun estetiği ameliyatının 3 temel zorluğu ve 3 tane temel riski vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

  • Teknik zorluk ve riskle
  • Hastanın psikolojik zorluğu ve riskleri
  • Tekrar eden ameliyatlar sonrasında tahrip olan burun yapısı ve riskleri

Revizyon burun ameliyatı fiyatları

Revizyon burun ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0543 606 06 78 numaralı telefondan ya da dilerseniz sol taraftaki soru formundan bizlere revizyon burun ameliyatı fiyatları hakkında sorular sorabilirsiniz. Revizyon burun estetiği ameliyatını yaptırmak isteyen hastalar İzmir, Bursa, Ankara gibi illerde yaptırabileceğiniz gibi ulaşım sorunu olmayan hastalar İstanbul’da bulunan hastanemizde de bizleri tercih ederek yaptırabilmektedir.

Ücretsiz Detaylı Bilgi İçin
Formu Doldurun!